![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13139312
*
nr 1313 9312
Spegel
1960-tal, 123x39 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 18:23:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 19:20:02
1
200 kr
14/3 22:54:39
2
150 kr
14/3 22:54:39
1
200 kr (Budbetjänt)
14/3 22:54:50
2
250 kr
16/3 00:13:14
3
350 kr
16/3 17:10:05
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1313 9312
Spegel
1960-tal, 123x39 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 19:20:02 | 1 | 200 kr |
14/3 22:54:39 | 2 | 150 kr |
14/3 22:54:39 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
14/3 22:54:50 | 2 | 250 kr |
16/3 00:13:14 | 3 | 350 kr |
16/3 17:10:05 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53